Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášské odpoledne 4.12.2011

mikulas.jpg

 

 

 Je 4.prosince, svátek má Barborka, je druhá neděle adventní ale venku je jak na počátku podzimu. Každopádně je nejvyšší čas rozsvítit boršovský vánoční strom a to je samozřejmě spojené s návštěvou svatého Mikuláše, většinou i s jeho nadpozemským doprovodem.

Nejprve ti nejmenší předvedli svůj krátký ale milý vánoční program písniček a říkadel, potom nezbytná divadelní pohádka, tentokráte O kašpárkovi a čertech v provedení divadelního spolku J.K.Tyla z Moravské Třebové.

No a potom to přišlo. Do velkého sálu vstoupil se vší svou majestátností svatý Mikuláš s andělem a dvěma čerty. Byli skvělí, i když už měli na svém chlupatém hřbetu nějaký ten křížek čertovské služby . O to větší vážnosti se těšili.

Na závěr už tradičně vystoupení pekelně ohňové šou(show) skupiny Fortitudo et ignis. Bohužel rekord posledních dvou století v deficitu děšťových kapek se zrovna protrhl a spustíl liják, který se s ohněm moc nekamarádil. No a potom už jenom v rychlosti rozsvítit strom a ............... krásné dny adventu a nepodlehnout předvánočním stresům.

Díky všem účastníkům a vystupujícím.