Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzplála střecha kulturního domu, ...

Požár střechy kulturního domu v Boršově vznikl od komína. Hasiči dostali oheň včas pod kontrolu.
Požár střechy kulturního domu v Boršově vznikl od komína. Hasiči dostali oheň včas pod kontrolu.
 
Foto: HZS Svitavy
 

Vzplála střecha kulturního domu, oheň ukončil divadlo

 
MORAVSKÁ TŘEBOVÁ/BORŠOV - Na nedělní odpoledne nikdy nezapomenou návštěvníci místního kulturního domu. Zatímco sledovali divadelní hru Dámský krejčí, nad jejich hlavami vypukl požár.
 
 
 

Včasný zásah

„Oheň na střeše zpozorovala obyvatelka sousedního domu a zavolala hasiče. Díky včasnému zásahu se požár nerozšířil na další prostory objektu,“ popisuje první okamžiky Miloš Beyer ze Sdružení přátel kulturního domu v Boršově.

Podle hasičů vznikl požár od komína, ze kterého vylétla jiskra. Sousední trám začal hořet a od něj se vznítila střecha. „Škodu odhaduji asi na sto padesát tisíc korun. Čeká nás oprava krovů, střešní krytiny a komína,“ přibližuje další postup starosta Moravské Třebové, pod kterou obec spadá, Josef Ošťádal. Další kulturní akce požár neovlivní, plesy v Boršově budou.

Lidé by rozhodně neměli stav komínů podceňovat. Majitelé domů pravidelnou údržbu často zanedbávají. Pokud někdo topí tuhými palivy, měl by komín kontrolovat šestkrát za rok. „Doby, kdy jsem pravidelně obcházel domácnosti, jsou dávno pryč. Nyní záleží na každém, zda si nechá provést revizi,“ poukazuje na nedbalost lidí svitavský kominík Ladislav Houser.

Šetření by se majitelům nemuselo vyplatit. Pravidelná kontrola komínů před zimou se vyplatí.

 
Vladislav Steinbauer