Jdi na obsah Jdi na menu
 


S kanalizací začnou na jaře

S kanalizací začnou na jaře

Moravská Třebová – Radní už mají jasno, kdo jim postaví kanalizaci v okrajových částech a zmodernizuje čistírnu odpadních vod.

 
 
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor: DENÍK/Slávka Petráková

Vysoutěžená cena činí zhruba 250 milionů korun. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zhodnotil, že výběrové řízení proběhlo bez závad, a odmítl stížnost vyřazené firmy. Ta si stěžovala na postup. Město ji vyřadilo kvůli podezřele nízké cenové nabídce. Vítězem výběrového řízení je pražská firma Hochtief.


S největší investiční akcí za poslední roky začne Moravská Třebová ještě v letošním roce. Stávající kanalizační síť rozšíří dělníci o potrubí v délce asi sedmnáct kilometrů. „Teď už nic nebrání tomu, abychom začali s realizací projektu. Celou akci budeme dělat za běžného provozu. Jelikož se jedná o rozsáhlou stavební akci, zpracujeme harmonogram prací,“ sdělil Miloš Izák, starosta Moravské Třebové. Bude to zátěž pro obyvatele města, ale radní slibují, že se budou snažit, aby byla minimální. Budeme dbát na to, aby docházelo k uzavírkám silnic pouze na nezbytně nutnou dobu,“ dodal místostarosta Václav Mačát.

Přibližně šest set domácností v Udánkách, Sušicích a Boršově se tak nejpozději v roce 2013 napojí na kanalizační síť města. Každá obec však musí podle starosty Izáka do výstavby investovat nemalou částkupeněz. Radní nyní hledají možnosti, jak jim částečně přispět na náklady.

IVETA NÁDVORNÍKOVÁ
VIERA PAVLASOVÁ