Jdi na obsah Jdi na menu
 


DWD FEST: internetové rádio umí udělat i LIVE show!

 

 

 

 


 

 

V sobotu 5.3. se odehrál již druhý ročník DWD FESTU! Na festivale vystoupilo celkem jedenáct kapel, méně či více známých.

DWD stage vyrostla v KD Boršov, kam z domácké Moravské Třebové jezdily svozové autobusy. Celá akce začala ve 14:00, první takty z kytary libereckého písničkáře Aleše Brixiho se ovšem začaly linout o třicet minut déle. Druhou vystupující kapelou se stali kluci ze Zlomeného Kaktusu, kteří na festival zavítali ze Šternberka. Domácí kapelou z Moravské Třebové byli Last Time. Výhodu domácí kapely mohli využít i před početným publikem, také si na pódium pozvali hosta Lukáše Bradu z kapely Cookies a společně spolu odehráli píseň Nikdy víc. Brněnská kapela Ezy Riders zahrála svůj set jako další. Jejich hudba přítomné nezklamala, jako první hráli anglicky i tak měli úspěch.

Sestřih z vystoupení kapely Goodfellas:

 

Pak už v Boršově nastoupili Johny Said The Number, čím dál více oblíbená trojice z Nového Jičína. Kluci zahráli všechny své hity a publikum bylo přímo naladěno na jejich vlnu. Pecky jako Everybody nebo Country Boy zpíval celý sál. S klukama jsme také na DWD festu udělaly rozhovor, který si můžete přečíst ZDE! Další vystoupili akusticky rock´n´roll hrající Goodfellas, těm první jarní den, tedy 21. března, vyjde nová deska Robbery Blues natáčená v Americe. Z hlavního města dorazili Hentai Corporation a nebo skáčkoví Fast Food Orchestra, ti roli „headlinerů“ zastoupili bravůrně! Když hrála mladá kapela ze Šumperka, Koblížc!, na podiu se opět objevil Radim z kapely Last Time, který si z kapelou zahrál píseň Sk8 párty. Vsetínská kapela Criminal Colection, která nedávno vyhrála cenu poroty v soutěži Coffee Breaks, předvedla skvělou show a své vystoupení okořenila coverem songu Alejandro od kontroverzní zpěvačky Lady Gaga. Nevýhoda poslední kapely tentokrát padla na kapelu Beznadějný Případ, většina lidí z pod pódia zmizela, ale i přesto zde zůstalo několik hudebních nadšenců.