Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kamion s kachnami komplikoval dopravu

Ve čtvrtek 24. září kolem páté hodiny ranní havaroval kamion s návěsem na objízdné silnici nedaleko odbočky na Boršov. "Nehoda se stala na silnici III. třídy 368, tedy na objízdné trase silnice I/35 u Hřebečského tunelu, která je z důvodu oprav silnice pod tunelem uzavřena. Osmadvacetiletý řidič nákladního vozidla Man s návěsem pravděpodobně při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla a dostal smyk," sdělila vrchní inspektorka Anna Štegnerová. Celkovou škodu na vozidle policisté odhadli na dva miliony korun.

Návěs plný mražených kachen skončil v příkopu, náklad vážil zhruba dvacet sedm tun. Tahač ležel na boku a částečně zasahoval na komunikaci.  Na místě zasahovali policisté. Záchranná služba odvezla zraněného řidiče do nemocnice ve Svitavách. Profesionální hasiči ze Svitav zasypali desítky litrů nafty, která z nádrže vozu unikla, sorbentem.

Kolem desáté hodiny přijeli na místo technici z dopravní společnosti, které kamion patří.  "Počítáme, že uzavírka potrvá až do odpoledních hodin. Vyprošťování návěsu nebude jednoduché," uvedla na místě zasahující policistka. Odklízení následků nehody nakonec trvalo do večerních hodin.

 

 

Svitavský deník

                  článek, fotky,videa