Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hřebečská akademie chce sbližovat lidi v regionu

Hřebečská akademie chce sbližovat lidi v regionu

Svitavy - Na rock-and-rollovém vítání jara v Březové nad Svitavou se veřejnosti minulý týden poprvé představilo nové občanské sdružení.

 

Hřebečská akademie.
Hřebečská akademie.
Autor: René Flášar

Hřebečskou akademii založili patrioti zdejšího kraje. I když by se z názvu dalo usoudit, že jde o novou školu, není tomu tak. Jde o spolek, jehož cílem je pořádání kulturních a společenských akcí, jakož i sbližování lidí z kraje, jehož dominantou je Hřebečský masiv.

„Chceme, aby zde lidé znovu cítili své kořeny, aby se obyvatelé Moravské Třebové zajímali o dění ve Svitavách či Litomyšli a obráceně,“ říká jeden ze zakladatelů občanského sdružení Hřebečské akademie Zdeněk Cikrdle.

Poprvé se sdružení představilo veřejnosti minulý týden na rockově laděném vítání jara v Březové nad Svitavou. Přestože akce neměla závratnou návštěvnost, pořadatelé jsou přesvědčeni, že splnila svůj účel. „Potěšilo nás, že záštitu nad koncertem převzal hejtman Pardubického kraje Ivo Toman a přijela se podívat i řada starostů z okolních měst a obcí“, vysvětluje Cikrdle, proč považuje první prezentaci Hřebečské akademie za úspěšnou.